ІННОВАЦІЇ В "СЕН-ГОБЕН"

ІННОВАЦІЇ В "СЕН-ГОБЕН"

ІННОВАЦІЇ В "СЕН-ГОБЕН"

Всі сектори ринку, в яких працює «Сен-Гобен», протягом останніх років розвиваються як ніколи стрімко. Будівельна індустрія, зазвичай консервативна, зараз проходить через помітні зміни. В умовах посилення конкуренції, компанії, націлені на розвиток бізнесу, повинні гнучко реагувати і вміти передбачати виклики, з якими їм доведеться зіткнутися в майбутньому.

Саме тому інновації складають основу бізнес-стратегії «Сен-Гобен».

Цілі в області R & D нерозривно пов'язані з цілями і завданнями Групи «Сен-Гобен», щоб в майбутньому компанія була готова успішно конкурувати на ринку, досліджувати нові перспективи для розвитку, а також формувати команду з найбільш талановитих фахівців галузі.

ЕКОЛОГІЧНІСТЬ

Це, мабуть, один з основних трендів для інновацій. Дослідження в цьому напрямку розвиваються по 2 основними напрямками: життєвий цикл продукту та удосконалення процесу виробництва.

Так, наприклад, Saint-Gobain Sekurit

випустив на ринок новий продукт - sgs CoolCoat, автомобільне лобове скло, що відбиває інфрачервоне (сонячне) випромінювання. Це дозволяє істотно знизити потребу в кондиціонуванні повітря всередині автомобіля, довше зберігати комфортну атмосферу в салоні, одночасно скорочуючи витрату палива і, відповідно, емісію CO2.

Ще один приклад - це робота на ниві «зелених» зв’язуючих компонентів. Мета - замінити фенол-формальдегідні смоли. Група фахівців «Сен-Гобен» розробила нове покоління зв’язуючих агентів на основі біо-органічних матеріалів (в першу чергу мова йде про цукри, які можуть розглядатися як альтернативний матеріал для заміни фенол-формальдегідних смол. Цукри виробляють на основі пшениці або кукурудзяного крохмалю). Зараз біо-органічні матеріали вже замінюють фенол-формальдегідні смоли в мінеральних ватах «Сен-Гобен», що дозволяє серйозно поліпшити чистоту повітря, причому як на стадії виробництва, так і на етапі використання кінцевого продукту.

Приклад: Activ`Air - запатентована технологія «Сен-Гобен», що дозволяє поліпшити якість повітря в приміщенні. Її суть полягає в розкладанні летючих органічних сполук формальдегіду на інертні з'єднання. Гіпсокартонна продукція з технологією Activ`Air стає все більш затребуваною в будівництві, особливо це актуально для медичних і навчальних закладів, і, без сумніву, для звичайних людей, які піклуються про здоров'я - як своє, так і своїх близьких. У 2013 році продукція «Сен-Гобен», розроблена на основі технології Activ`Air, отримала приз «Продукт року» в рамках одного з найбільш важливих заходів для професіоналів галузі гіпсових будівельних матеріалів Global Gypsum Awards.

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ

Це ще один безумовний тренд серед R & D-програм Групи «Сен-Гобен», причому дослідження ведуться не тільки в області енергоефективних матеріалів, але і з точки зору зниження впливу технологічних процесів на виробничих підприємствах компанії на навколишнє середовище.

Вже п’ятий рік поспіль компанія «Сен-Гобен» входить до ТОП-100 найбільш інноваційних компаній світу, що підтверджується черговим рейтингом аналітичного агентства Thomson Reuters. Головна мета рейтингу – визначити 100 корпорацій зі всього світу, що є найбільш інноваційними в своїй галузі. Ці компанії визначаються за допомогою спеціальної методики, що враховує кількість виданих патентів, долю затверджених патентів серед загальної кількості поданих заявок, визнання патенту за межами країни походження тощо. З повним звітом можна ознайомитись на сайті рейтингу http://stateofinnovation.thomsonreuters.com/

В першу чергу мова йде про виробничі майданчики таких підрозділів як «Пласке скло», «Теплоізоляція», «Труби». Спільна робоча група дослідників з центрів в Aubervilliers (Обервіллье) і Rantigny (Ратіньї) розробила нову технологію спалювання палива, яка дозволила суттєво знизити обсяг викидів в атмосферу при роботі печей плавлення. У цьому році одним з ключових досягнень команди R & D став успішний запуск такої інноваційної печі промислового масштабу на заводі з виробництва кам'яної вати.

Досвід "Сен-Гобен" в області абсолютно різних бізнесів може бути використаний крос-функціонально: наприклад, тонкі плівки зазвичай наносилися на плоске скло, що надавало йому додаткові властивості. Нещодавно ця технологія була застосована в підрозділі «Пластик», в результаті чого був розроблений абсолютно інноваційний продукт Solar Gard's latest Ecolux ™ - плівка, яка відбиває ІЧ-випромінювання. Цю плівку можна вручну закріпити на склі, щоб поліпшити його теплоізоляційні параметри. Ця технологія особливо актуальна для країн зі спекотним кліматом, оскільки дозволяє істотно скоротити витрати на кондиціонування приміщень. Крім цього, її використання є раціональним з точки зору реновації: немає необхідності міняти неефективні склопакети цілком.

Image

Вже п’ятий рік поспіль компанія «Сен-Гобен» входить до ТОП-100 найбільш інноваційних компаній світу, що підтверджується черговим рейтингом аналітичного агентства Thomson Reuters.

Головна мета рейтингу – визначити 100 корпорацій зі всього світу, що є найбільш інноваційними в своїй галузі. Ці компанії визначаються за допомогою спеціальної методики, що враховує кількість виданих патентів, долю затверджених патентів серед загальної кількості поданих заявок, визнання патенту за межами країни походження тощо.

З повним звітом можна ознайомитись на сайті рейтингу  http://stateofinnovation.thomsonreuters.com/

Image

Концерн Saint-Gobain потрапив до списку 300 компаній з найбільшою кількістю патентів, отриманих пртягом 2015 року у Сполучених Штатах Америки.

Всього розробки Saint-Gobain отримали в США у минулому році 274 патенти, що на 9.6% більше, ніж у 2014 році.

Весь перелік цих 300 найбільш інноваційних компаній - http://www.ipo.org/wp-content/uploads/2016/06/2015-Top-300-Patent-Owners.pdf