ПРОЕКТ OPTIMAHOUSE

vfr

ПРОЕКТ OPTIMAHOUSE

10 червня 2015 року відбулося урочисте відкриття OptimaHouse - першого в Україні серійного енергоефективного будинку, який створений на основі європейських концепцій - «Мультикомфортний будинок» і «Активний дім» - і спеціально адаптований для українського ринку.

Image

OptimaHouse - це компактний сучасний будинок загальною площею 130 кв. м., з мансардним поверхом та терасою, розрахований на проживання сім'ї з 3-х осіб. Будинок розташований в 20 км від Києва, в с.Мікулічі, на ділянці 0,06 га, і знаходиться на території котеджного містечка «Біг-Бен»

Image

У будинку створений оптимальний баланс:

  • комфорту проживання
  • споживання енергоресурсів
  • впливу на навколишнє середовище
  • вартості
  • термінів будівництва

Унікальність проекту OptimaHouse полягає в оптимальному балансі об'єктивних чинників, які прораховані і виражені в цифрах. Це дозволяє нам стверджувати, що в OptimaHouse ви буде комфортно жити, економно споживати енергоресурси і мінімально впливати на навколишнє середовище.

КОМФОРТ

КОМФОРТ проживання визначається, в першу чергу, не кольором шпалер, дизайнерським унітазом у вас у ванній або стилем вашого інтер'єру. Комфорт проживання визначається мікрокліматом приміщення і якістю створеного середовища, на яке впливають:

  • Природне освітлення. Середній по приміщенню коефіцієнт природного освітлення (КПО) в OptimaHouse становить 3-5%, що є не мінімальним, як в будівельних нормах, а оптимальним для повноцінної здорової життєдіяльності. Високий рівень проникнення денного світла можливий завдяки продуманому розташуванню мансардних і фасадних вікон.
  • Температурні умови. Правильна температура взимку і влітку сприяє підвищенню працездатності, надихає, в деяких випадках допомагає запобігти захворюванням. В OptimaHouse підтримуються оптимальна температура і рівень вологості, тому в будинку комфортно цілий рік.
  •  Свіже повітря і зниження концентрації СО2. Свіже повітря в приміщенні є запорукою гарного самопочуття, міцного сну і бадьорого ранку. Рівень СО2 є показником якості повітря в приміщенні. Чим нижче рівень СО2, тим якісніше повітря.

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ

Витрата енергії на опалення OptimaHouse становить менше 40 кВт • год / м2 на рік, що на 23% краще вищого класу енергетичної ефективності "А" для такого типу будівель.

Але ми витрачаємо енергію не тільки на опалення в холодний період року. Енергія нам необхідна також на підігрів гарячої води, освітлення, роботу побутових і електроприладів, вентиляцію та охолодження будинку влітку. OptimaHouse споживає менше 60 кВт • год / м2 на рік на всі потреби або 8 000 кВт*год енергії за весь рік, що на 65% менше, ніж в сучасних будинках, побудованих за нормами.

45% енергії береться з відновлюваних джерел: 86% гарячої води і 10% опалення ми отримуємо за рахунок сонця, завдяки сонячним колекторам, холодильник працює також за рахунок енергії, вироблений сонячними панелями, тепловий насос "повітря-повітря" забезпечує нас теплом взимку і прохолодою влітку.

ОptimaHouse не підключений до газозабезпечення. Йому необхідна лише електроенергія. Витрата первинної енергії (primary energy) в будинку менше 150 кВт • год / м2 на рік.

ЕКОЛОГІЧНІСТЬ

Вплив на навколишнє середовище в нашому проекті зведено до мінімуму. Викиди СО2 в атмосферу становлять менше 7 кг / м2 на рік або 1т / рік, що в 3 рази менше викидів у сучасних будинках такого типу.

Ми також скоротили витрати питної води в OptimaHouse на 25% за рахунок водозберігаючої арматури в кранах, економної посудомийної машини, свідомої поведінки мешканців, які вимикають воду, коли чистять зуби і голяться, а для поливу ділянки запланований збір дощової води в ємності.

Екологічність будівництва OptimaHouse проявляється в тому, що не менше 30% застосованих матеріалів будуть в подальшому перероблені і стануть новими матеріалами, 80% застосованої деревини FSC, а 50% виробництв наших постачальників сертифіковані згідно з міжнародним стандартом ISO 14001.

Партнери проекту:

www.optimahouse.com.ua