МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МУЗЕЇВ

МУЗЕЙ - ЦЕ НЕ ПРОСТО ПРИМІЩЕННЯ ДЛЯ ЗБЕРІГАННЯ АРТ-ОБ'ЄКТІВ, АЛЕ ЧАСТО І ВИТВІР МИСТЕЦТВА САМ ПО СОБІ

Архітектура підсилює вплив мистецтва на глядача. В результаті музеї стають точками тяжіння для туристів і місцевих жителів і навіть можуть змінити долю міста.

Сьогодні, в Міжнародний день музеїв (International Museum Day), який святкується в усьому світі з 1977 року, ми запрошуємо вас відвідати одні з найяскравіших музеїв світу, в будівництві або реконструкції яких було використано інноваційне скло «Сен-Гобен»:

Фото 1: Військово-історичний музей збройних сил Німеччини в Дрездені. Будівля музею велося в 1873-1877 роках і було урочисто освячено 1 травня 1877 року. До кінця Першої світової війни воно використовувалося як головний арсенал дрезденського гарнізону. З об'єднанням Німеччини в 1990 році музей переходить під керівництво міністерства оборони. З цього часу в музеї збираються і експонуються раритети, що розповідають про військову історію Німеччини «від самого початку» і до теперішнього часу, приділяється чимало уваги і саксонської історії. Музей має у своєму розпорядженні два філіали: музей німецької військової авіації, розташований на одному з колишніх військових аеродромів Берліна, і колекція історичного озброєння в фортеці «Кенигштайн». Aрхітектурний ансамбль Військово-історичного музею Бундесверу в Дрездені складається з двох елементів: будівлі арсеналу 1877 року і спорудженої в 2011 році прибудови американського архітектора Даніеля Лібескінда. Конструкція прибудови в формі клина немов врізається в фасад старого арсеналу. Структура клину з її грою світла і тіней символізує військову історію Німеччини з її контрастами. Як архітектурна концепція, так і експозиція музею спрямовані на різнобічну інтерпретацію і на переосмислення звичного зорового сприйняття. На всій площі в 10000 квадратних метрів представлено в цілому близько 10000 експонатів.

Фото 2: Музей фонду Louis Vuitton в Парижі (Франція). Айсберг в самому серці Парижа, хмара зі скла, що пливе над Булонський лісом ... Це не науково-фантастичний роман, а реальність! У цьому футуристичному будинку розмістився музей сучасного мистецтва Фонду Louis Vuitton. Цей шедевр сучасної архітектури з'явився на світ унаслідок співпраці американського архітектора Френка Гері (до чиїх робіт відносяться музей Гуггенхайма в Більбао, концертний зал імені Уолта Діснея в Лос-Анджелесі і Нью-Йоркська вежа) і мецената Бернара Арно, глави Фонду Louis Vuitton. Музей фонду Louis Vuitton, що відкрився восени 2014 року в Парижі, Френк Гері вже назвав своєю найзначнішою роботою. Від олівцевого ескізу на сторінках блокнота до прозорої хмари в Саду Акліматасьон в Булонском лісі - на всіх етапах проекту Френк Гері прагнув «створити в Парижі чудовий корабель, який стане символом культурного покликання Франції». Невтомний мрійник Гері придумав унікальну, сміливу і глибоко символічну будову. Його архітектурні рішення увібрали в себе класику минулих епох, сучасні інноваційні технології та сміливість першопрохідника. Кожен етап будівництва цього казкового будинку виходив за рамки традиційних архітектурних канонів: від створення 3600 скляних плит, вигини яких розраховувалися з точністю до міліметра для 12 вітрил Фонду, до 19000 унікальних плит, які дозволили відтворити первозданну білизну айсберга. Музей Фонду Louis Vuitton створений з метою просування французької та міжнародного сучасного мистецтва. На території площею 3500 квадратних метрів розташувалися 11 виставкових залів з постійною колекцією.

Фото 3: Німецький історичний музей в Берліні (Німеччина). Один з найбільш відвідуваних музеїв Німеччини був заснований в 1987 році з нагоди святкування 750-річчя Берліна. Грандіозний історичний музей, чиї колекції оповідають про двотисячолітню історію Німеччини, починаючи з держави франків і закінчуючи новітньою історією, знаходиться в одному з найстаріших будівель на головному берлінському проспекті Унтер-ден-Лінден. З 2003 року виставкові площі музею займають дві сусідні будівлі, як би символізують минуле і сьогодення, - розкішну старовинну барокову будівлю арсеналу «Цейгхауз» і сучасну споруду у вигляді гвинтових сходів зі скла і сталі в стилі модерн, зведену в 2003 році за проектом американського архітектора Іое Мінг Пея. Дві споруди з'єднані між собою тунелем. Сьогодні на 8000 квадратних метрах виставкової площі колишнього арсеналу, обладнаних за останнім словом техніки, розміщуються понад 800 тисяч історичних об'єктів. Крім основної експозиції, музей організовує численні тимчасові виставки в сучасній трикутній чотириповерховій будівлі зі скляною спиралевидною вежею. Німецький історичний музей пропонує до уваги відвідувачів книжковий магазин, музейну крамницю і навіть кінотеатр, в якому демонструються документальні та художні фільми різних періодів і жанрів, проходять вечори зустрічей і ретроспективні покази. Фонд наукової бібліотеки музею включає понад 55 тисяч книг по загальній і військової історії, музейної справи та безліч історичних документів. Німецький історичний музей одним з перших музеїв Німеччини відкрив власний веб-сайт, який перетворився в один з найпопулярніших музейних сайтів в Німеччині.

Фото 4: Музей транспорту Riverside в Глазго (Шотландія). Першим великим інноваційним проектом Захи Хадід в Великобританії і другим в Шотландії, що викликало бурхливий інтерес з боку широкої публіки, з'явився громадський музей транспорту Riverside в Глазго. Розташований на території старої верфі в індустріальному районі, між містом і гирлом річки Клайд, музей є своєрідним посередником між ними і одночасно сполучною ланкою. Експозиції музею відображають історію розвитку транспортної промисловості Глазго, гіганта в сфері суднобудування і машинобудування. Намагаючись максимально використовувати місце розташування прибережного музею, архітектори студії Захи Хадід постаралися представити спорудження «випливаючим» з річки. Футуристична будівля музею значно прикрасила міську набережну. Хитромудра конструкція з п'яти з'єднаних між собою тунелів-ангарів, обшитих оцинкованим металом, представлена ​​у вигляді сріблястих хвиль, що набігають. Торці ангарів закінчуються двома 36-метровими заскленими фасадами, відкритими в сторони річки і міста. Біля південного фасаду Riverside пришвартований древній вітрильник, побудований в старих доках повноводної річки Клайд. Завдяки «ламаною» лінії незграбного даху, схожою з окресленням дахів старовинній частині Глазго, Riverside іноді порівнюють з плаваючим айсбергом. Побудовані в Глазго перші колісні пароплави і автомобілі, кораблі і яхти, велосипеди та дитячі коляски, трамваї і локомотиви, старовинні механізми, ретро-машини і інші рідкісні експонати зароджується технічного прогресу в більш ніж 3000 одиниць музейної експозиції представлені на 7000 квадратних метрах виставкової площі музею , переважно у вигляді моделей. У хвилястості зеленої стелі звиваються ліній ламп внутрішнього простору музею повторюються плавні вигини плавних ліній, властивих стилю Захі Хадід. Нестандартний дизайн музейного інтер'єру в жовто-зелених тонах цілком відповідає нетривіальному способу показів промислових досягнень і багатих інженерних традицій Глазго. Крім прямих демонстрацій об'єктів, тут представлені вражаючі інсталяції та яскраві інтерактивні посібники, а також в закритих галереях достеменно відтворено історичні інтер'єри кафе, пабу та магазину Глазго в період його розквіту на рубежі XIX і XX століть.

Щороку Міжнародний день музеїв має свою певну тему, присвячену питанням музейної діяльності. У 2017 році свято присвячене темі: «Музеї і спірна історія: говоримо про складне в музеях». Святкові заходи можуть тривати один день (акція «Ніч музеїв»), вихідні або цілий тиждень. Музеї відкривають свої двері для всіх бажаючих, абсолютно безкоштовно і з радістю показуючи свої виставочні зали, експонати, розповідають, освічують в дусі девізу "Музеї - це важливий засіб культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співробітництва й миру різних народів».